Pneu Pirelli

Pneu Pirelli jsou v současné době považovány za synonymum kvality, emocí a maximálního možné výkonu. Patří mezi 5. největšího výrobce pneumatik, který zaměstnává na 24 000 lidí po celém světě. Od Evropy do Jižní Ameriky, Spojených států, Číny až po východní Evropu.

Pneu Pirelli jsou bezpečné a maximálně výkonné. To se odrazuje například ve snížení spotřeby paliva a emisí, ve vyšším kilometrovém a zatáčecím výkonu, ale také například ve zkrácení brzdné dráhy. K výrobě pneu Pirelli jsou využity nejmodernější technologie a ekologicky šetrné materiály. Pneumatiky Pirelli patří jak výkonem tak cenou do vyšší kategorie.

Společnost byla založena roku 1872 jistým Giovanni Batistou v italském Miláně. Ve svých začátcích se firma věnovala výrobě kabelů a gumy. Postupně se během své existence stále více orientovala na trh s pneumatikami, který v současné době dělá společnosti tržbu necelých 4 miliard eur. Jisté je, že o pneu Pirelli je po celém světě obrovský zájem.

Pneu Pirelli patří mezi světovou špičku. Pneumatiky jsou vyvíjeny nejmodernějšími technologiemi, které jsou neustále inovovány. Právě to tvoří hlavní faktor silných stránek společnosti.

Výzkumná centra skupiny Pirelli jsou připravena na budoucnost. Společnost byla několikrát oceněna například na výstavě technologií v Hamburku jako nejlepší výrobce pneumatik za vynikající a nadčasové inovace. Ekologický program hraje stále důležitější roli ve výrobě pneu Pirelli a to včetně výroby pneumatik pro luxusní automobily.

Zimní pneu Pirelli využívají speciální směsi a nové materiály, které jsou bez derivátů ropy a jejich výrobní proces je šetrnější k životnímu prostředí.

Pneu Pirelli mají za sebou celou řadu sportovních úspěchů. V současné době firma sponzoruje některé fotbalové kluby v Evropě, ale především dodává pneumatiky do seriálu motocyklových závodů Superbike World Championship. Z historie je třeba zmínit první vítězství Peking – Paříž v roce 1907. Služeb pneumatik Pirelli využívali takové osobnosti jako Nuvolani, Ascani či Fangio ke kterým jistě v dalších letech přibudou další legendy motoristického sportu.

Nejoblíbenější profily pneumatik Pirelli


Zimní pneumatiky

  • Pirelli WINTER 190 SNOWCONTROL SERIE 3
  • Pirelli WINTER 210 SNOWCONTROL SERIE 3
  • Pirelli WINTER SOTTOZERO Serie 3
  • Pirelli P1 Cinturato
Letní pneumatiky


Pneu Pirelli – recenze

Chcete se podělit s ostatními o vaše zkušenosti s používáním pneumatik značky Pirelli? Zanechte svoji recenzi či hodnocení. Nezapomeňte připsat vámi používaný rozměr a směle popište veškeré plusy a mínusy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>