Pneu Firestone

Firestone je ochranná známka společnosti Bridgestone. Hlavní filozofie zní, že pneu Firestone vás dostanou do cíle, bez ohledu na to, jak daleko váš cíl je.“ Pneumatiky Firestone lze v současné době označit štítkem „kvalitní a dobré americké pneumatiky, které poskytují uživateli velmi dobrý poměr ceny a výkonu.“ Ve velmi autoritativních německých testech pneumatik dosáhli pneu Firestone vždy velmi dobrých výsledků a to jsou zařazeny do střední cenové kategorie!

V současné době lze koupit letní a zimní pneu Firestone pro osobní automobily, ale také pro těžkou zemědělskou a lesní techniku.

Trocha historie

Zrod pneumatiky Firestone se datuje od roku 1900, kdy jistý Samuel Harvey Firestone otevřel továrnu na výrobu pneumatik v Arkon city, Ohio, USA. Firestone byl dlouhou dobu lídrem na americkém trhu v oblasti výroby pneumatik ve velkém. Dost možná za to mohlo velké přátelství s Henry Fordem, jehož firmě Ford Motor Company dodával Firestone pneumatiky ve velkém. Jeho jediným soupeřem v té době byl ve stejném městě sídlící Goodyear.

Zaznamenané úspěchy pneu Firestone vedli k rozšíření vývozu pneumatik do celého světa. Počátkem 70. let firma prožila nečekané problémy. Důvodem byli výrobní chyby, které počátkem 80. let vedli k obrovské finanční ztrátě společnosti. To nakonec vyústilo v roce 1988 prodejem společnosti japonskému výrobci pneumatik Bridgestone.

Co říkají zákazníci?

Zákazníci vyzdvihují kvalitu pneu Firestone na vlhkém a suchém povrchu. Výborné jsou také při brždění, kdy máte automobil plně pod kontrolou. Uživatel Mišo také dodává, že po 10 000 najetých kilometrech nejsou téměř vidět žádné známky hrubšího opotřebení, ty se výrazněji projevily až počátkem 35 000 najetých km. My dodáváme, že v tomto případě hodně záleží na samotném stylu jízdy.

Nejoblíbenější profily pneumatik Firestone


Zimní pneumatiky

  • Firestone FW930
  • Firestone WINTERHAWK
  • Firestone WINTERHAWK 2 EVO
  • Firestone Winterhawk 3
Letní pneumatiky

  • Firestone F580FS
  • Firestone F590FS
  • Firestone Firehawk SZ90
  • Firestone Firehawk TZ200
  • Firestone MULTIHAWK
  • Firestone TZ300

Pneu Firestone – recenze

Chcete se podělit s ostatními o vaše zkušenosti s používáním pneumatik značky Firestone? Zanechte svoji recenzi či hodnocení. Nezapomeňte připsat vámi používaný rozměr a směle popište veškeré plusy a mínusy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>