Pneu Bridgestone

Společnost Bridgestone je v současnosti největším světovým výrobcem pneumatik na světě. Obrovské úspěchy v motorsportu a spolupráce s takovými firmami jako je Porsche, BMW či Mercedes dělají z pneu Bridgestone úspěšnou a spolehlivou značku. Jedná se o kvalitní pneumatiky, které mají za sebou desítky let vývoje a výzkumu.

Trocha historie

Firma byla založena roku 1931 v Japonské Kureme panem Shojiro Ishibashim. Po 2. světové válce byla společnost Bridgestone zaměřena na výrobu pneu pro motocykly a jízdní kola. Začátkem 70tých let viděli majitelé potenciál skrývající se ve výrobě pneumatik pro automobily. To vedlo k tomu, že výroba pneu Bridgestone pro motocykly byla pozastavena a nahrazena výrobou pneumatik pro automobily. Počátkem 80. let se Bridgestone stal čtvrtým největším výrobcem pneumatik. Koncem 80. let měla společnost zájem prorazit na americký trh, koupila proto značku Firestone. Počátkem nového století vstupují pneumatiky Bridgestone do seriálu formule 1 a v současné době jsou jediným dodavatelem pneumatik ve formuli 1 od roku 2007.

Typy pneumatik Bridgestone

Pro osobní automobily jsou nejoblíbenější dva hlavní typy pneu, Bridgestone Potenza a Bridgestone Turanza. Pro terénní automobily to jsou typy Dueller a Duravis.

Pneu Bridgestone Potenza byli navrženy s ohledem na výkon, dravost a zároveň cenovou dostupnost. Turanza je naopak kombinací výkonu a pohodlí na suché i mokré vozovce. Na stránkách výrobce dodávají, že pneu Bridgestone Turanza byli vyrobeny perfekcionisty, pro perfekcionisty.

V dalším sortimentu nalezneme pneu Bridgestone Ecopia. Jak již název vypovídá, pneu byli navrženy s ohledem na životní prostředí (ekologii) a poskytují plynulou komfortní jízdu s lepším valivým odporem a menší spotřebou.

Pro zimní sezónu jsou tu pneu Bridgestone Blizzak s vynikajícími jízdními vlastnostmi na zasněženém, ale i vlhkém či namrzlém terénu.

Pneu Bridgeston Dueller jsou určeny pro terénní vozidla a dle popisu výrobce zvládnou těžké terénní jízdní podmínky po celém světě. Navrženy byli s ohledem na vynikající trakci, plynulou a pohodlnou jízdu. Podobným druhem pneumatik je potom typ Duravis. Navržený pro dlouhé, těžké a odolné povrchy.

Nejoblíbenější profily pneumatik Bridgestone


Zimní pneumatiky

  • Bridgestone Blizzak LM-32
  • Bridgestone Blizzak LM-25
  • Bridgestone Blizzak LM-30
  • Bridgestone Blizzak LM-20
  • Bridgestone Blizzak LM-80 (SUV / 4×4)
Letní pneumatiky

  • Bridgestone B250
  • Bridgestone B330
  • Bridgestone Potenza Adrenalin RE002
  • Bridgestone Turanza ER300

Pneu Bridgestone – recenze

Chcete se podělit s ostatními o vaše zkušenosti s používáním pneumatik značky Bridgestone? Zanechte svoji recenzi či hodnocení. Nezapomeňte připsat vámi používaný rozměr a směle popište veškeré plusy a mínusy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>