Pneu Dunlop

Dunlop patří asi mezi nejznámějšího výrobce pneumatik na světě. Nabízí kvalitní pneumatiky s vysokou úrovní bezpečnosti a bezpodmínečnou radostí z jízdy, to vše neustále vylepšuje a inovuje tak, aby zlepšovali jízdní vlastnosti vašeho vozidla. V současné době vyvíjí a vyrábí Dunlop pneumatiky pro osobní automobily, SUV, Offroad-/4X4, nákladní automobily či motocykly.

Pneu Dunlop pro užitková vozidla

Řada pneu Dunlop pro užitková vozidla zahrnuje více než 130 druhů pneumatik pro nákladní automobily, autobusy a dodávky. Mnoho předních výrobců vybavuje pneumatikami Dunlop své vozy přímo ve výrobě a patří mezi ně například DAF, ERF, Isuzu Truck, Iveco Ford, LCV, Leyland Trucks, MAN, Mercedes-Benz, Renault a Volvo.

Trocha historie

Dunlop byla založena roku 1888 v Irsku jistým skotem Johnem Boydem Dunlopem. V té době ještě jistě nevěděl, že přišel díky svému nápadu na zcela revoluční věc, bez které ani po 120 letech nemůžeme žít. Již o rok později byla vystavěna pobočka Dunlop v Hanau. Ta v současné době slouží jako sídlo společnosti Dunlop GmbH & Co KG. V té době se výroba pneumatik soustředila především na jízdní kola.

O několik let později byla hlavní filozofie stále více směřována na výrobu pneu Dunlop pro osobní automobily a motocykly. Až během 60. let výzkumný tým přišel na řešení dosud neřešeného problému aquaplanningu. S tímto problémem byla vyrobena speciální pneumatika řešící problém jízdy na vodě a ve vodních loužích ve větší rychlosti. Posledním vývojem firmy Dunlop se stala výroba první radiální pneumatiky ultra-light. Dnes lze říci, že společnost Dunlop byla jedním z významných průkopníků na trhu s pneumatikami.

Závodní pneumatiky Dunlop

Nezpochybnitelným faktem a především tradicí pneu Dunlop je také transfer technologií do závodních pneumatik pro každodenní použití. A v průběhu 120 let dosáhly pneumatiky Dunlop rozsáhlých úspěchů a rostoucího uznání mezi automobilovými a motocyklovými nadšenci z celého světa.

Nejoblíbenější profily pneumatik Dunlop


Zimní pneumatiky

  • DUNLOP SP WINTER RESPONSE
  • DUNLOP SP WINTER SPORT 3D
  • Dunlop SP Winter Response 2
  • Dunlop SP WINTER SPORT 4D
  • DUNLOP SP WINTER SPORT M3
Letní pneumatiky

  • Dunlop SP Sport 01
  • Dunlop SP Sport Bluresponse
  • Dunlop SP SPORT FASTRESPONSE
  • Dunlop SP SPORT MAXX
  • Dunlop Grandtrek SJ5 (SUV / 4×4)

Pneu Dunlop – recenze

Chcete se podělit s ostatními o vaše zkušenosti s používáním pneumatik značky Dunlop? Zanechte svoji recenzi či hodnocení. Nezapomeňte připsat vámi používaný rozměr a směle popište veškeré plusy a mínusy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>