Pneuměřič – zjistěte si aktuální tlak ve vaší pneumatice

Pneuměřič od Pneumatiky.czNejenom výrobci pneumatiky nebo vozidel, ale také bezpečnostní experti jasně doporučují to, aby byl pravidelně kontrolován tlak pneumatik, a ty tak byly nahuštěny na odpovídající hodnoty. Právě to má totiž hned několik důležitých aspektů.

Kromě toho, že se výrazně zvýší bezpečnost jízdy a také celkové jízdní vlastnosti, mohou mít podhuštěné pneumatiky také vliv na vaši spotřebu, která bude samozřejmě stoupat. Ideální možností je tedy mít k dispozici kvalitní pneuměřič, díky kterému můžete ihned vědět, na jaké hodnoty jsou vaše pneumatiky nahuštěny, a zda je nutné je dofouknout.

Měří se výhradně ve studených pneumatikách

Důvody, proč takového pneuměřiče využít, jsou jasné. Můžete sice namítat, že si lze dané hodnoty snadno změřit na benzinové pumpě. Než k ní samotné ale dojedete, dojde k zahřátí pneumatik, k zahřátí vzduchu v nich samotných, a tím dojde také ke změnám tlaku.

Naměřené hodnoty tak budou výrazně zkreslené než ty, které vám může naměřit digitální pneuměřič, a to před vaší samotnou jízdou. Navíc investice do něho samotného rozhodně není nijak závratná. Existuje řada různých modelů, a některé stojí okolo stokoruny, jiné samozřejmě více. Tomu však odpovídá také jejich kvalita.

Volte prověřené značky a kvalitu

A pokud jste v tomto oboru nováčkem a rádi byste měli tuto oblast vašeho vozu v pořádku, není nic snadnějšího, než si takový pneuměřič zakoupit.

Jednou značkou, která určitě plně vyhoví vašim potřebám, je značka Saturn. Právě ta se může pyšnit skutečnou kvalitou, jelikož její pneuměřič s označením 13585, byl vyhodnocen jako vítěz v náročném testu časopisu dTest, a mimo jiné vyhrál také test novin Právo. A rozhodně se nejedná o nijak drahý model, jelikož stojí okolo 200 korun českých.

Druhou poměrně oblíbenou značkou je potom VD Kovo Brno, která se může pyšnit zase velmi širokou škálou možností, a to s ohledem na konkrétní požadavky každého nakupujícího.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>