Pneu Hankook

Hankook jsou korejské pneumatiky o nichž ještě před pár lety v Evropě téměř nikdo neslyšel. Stačilo pár důvěryhodných umístění v testech automobilových klubů a kontrakty s velkými automobilkami a rázem můžeme pneu Hankook vídat na spoustě osobních automobilů.

Z testů navíc vyplynulo, že nejnovější zimní a letní pneumatiky Hankook mají dokonce v některých ohledech lepší hodnocení než značkové a podstatně dražší pneumatiky. Hankook také začali po vzoru velkých firem vyrábět ekologické pneumatiky s prostým názvem Eco.

Co říci závěrem? Pneu Hankook se neustále zlepšují a cítíme, že v budoucnosti budou na stejné nebo dokonce lepší úrovni než prémiové značky pneumatik. Uvidíme, jak moc se s naším tipem mýlíme.

O společnosti Hankook

Hankook je jihokorejských výrobce pneumatik sídlící v Soulu, založen roku 1941 jako Tire Company Chosun a přejmenován v roce 1968 na Hankook Tire Manufacturing. Jedná se o 7. největší společnost vyrábějící kvalitní a vysoce výkonné radiální pneumatiky pro osobní automobily, lehké nákladní automobily, SUV, nákladní auta, autobusy a také motosporty.

Hankook vyrábí ročně asi 50 milionů pneumatik, z nichž velká část putuje jako originální vybavení přímo do některých automobilek (Hyundai Motor Company, Toyota, kamiony Ford, nákladní vozidla General Motors a další). Mimo zimních a letních pneumatik firma prodává také autobaterie, brzdové destičky a ALU kola.

Pneu Hankook se vyrábí v některé z výrobních lokalit v Jižní Koreji, Číně nebo Maďarsku. K těmto lokalitám brzy přibude také výrobní závod v Indonésii. Pneumatiky Hankook lze zakoupit ve 180 zemích světa.

Sponzorství Hankook

Společnost je štědrým dárcem na poli sponzorství. Mimo zapojení do různých seriálů motosportu dodává firma pneumatiky také pro rallye sporty. Společnost je nebo byla sponzorem například německého fotbalového klubu Dortmund, australského fotbalového klubu Melbourne, Evropské fotbalové ligy nebo anglického ragbyového týmu Northampton Saints.

Nejoblíbenější profily pneumatik Hankook


Zimní pneumatiky

  • Hankook W442
  • Hankook W310 Winter i*cept Evo
Letní pneumatiky

  • Hankook Ventus ST
  • Hankook K115
  • Hankook K425
  • Hankook K715 Optimo
  • Hankook K110 Ventus V12 Evo
  • Hankook Dynapro HP

Pneumatiky Hankook recenze

Chcete se podělit s ostatními o vaše zkušenosti s používáním pneu značky Hankook? Podělte se s námi o vaše recenze či hodnocení. Nezapomeňte připsat vámi používaný rozměr a směle popište veškeré plusy a mínusy. Nenechte si váš názor pro sebe.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>