Novinky pneumatik pro rok 2015

Každý rok výrobci pneumatik přicházejí s novinkami na danou sezonu. Jejich cílem je samozřejmě neustálá inovace, díky které mohou oslovit zákazníka. A to proto, že mu nabídnou pneumatiku prvotřídních vlastností, které má vliv na kvalitu jízdy, bezpečnost, ale třeba i nízkou spotřebu.

A jelikož je tady doba nutného přezouvání, pojďme se společně podívat na letní pneumatiky a modely, které jsou v roce 2015 novinkou na trhu a ze kterých můžete vybírat. Výběr je stejně jako každý rok více než široký.

Vsaďte na ty nejlepší a nejspolehlivější značky

Samozřejmostí je, že vás nechceme zatěžovat informacemi o těch variantách, kterým je vhodné se raději vyhnout. Raději zmíníme ty, které test letních pneumatik ohodnotil pozitivně.

V daném směru tak nesmíme zapomenout třeba na model Michelin Primacy 3, který zaujme skvělým chováním jak na suchu, tak i mokru. Stejně tak má vliv i na nízkou spotřebu. Tím se mohou pyšnit i další dvě novinky, a to Goodyear Efficient Grip Performance nebo také Continental ContiPremiumContact 5. I tyto dva modely zaujmou svými vlastnosti. Stejně dobré hodnocení ale dostaly i modely Dunlop Sport BluResponse nebo Pirelli Cinturato P7 Blue.

Co je v testech posuzováno?

Je to samozřejmě všestrannost dané pneumatiky, ale také její vlastnosti spojené s bezpečnou jízdou. Tedy primárně chování na suchu a také mokru. Vliv na komfort jízdy dané pneumatiky má poté hluk, který během jízdy vydává. S úsporou a dobře investovanými penězi souvisí i parametr sledované spotřeby – tu ovlivníme i my, a to správným nahuštěním.

To poslední, co je sledováno, je rychlost opotřebení. Samozřejmě čím je pneu lepší, tím lepší hodnocení získává a tím více je doporučována. A jelikož je většina testů nezávislých a jsou uskutečňovány velkými autokluby, můžeme se na jejich výsledky skutečně spolehnout – hlavně v tom, že jsou objektivní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>