Letní pneumatiky – proč je mít na svém voze?

Každý expert na automobilismus samozřejmě pravidelně radí to, že bychom jako řidiči měli pravidelně měnit naše pneumatiky. A jelikož je aktuálně doba, kdy bychom na svém voze měli mít letní pneu, pojďme se podívat, čím jsou vlastně charakteristické.

V první řadě je to jejich směs, která je oproti zimním výrazněji tvrdší. To z toho důvodu, aby dokázala více odolávat horkým teplotám, a to nejenom z hlediska lepšího držení na vozovce, ale také z hlediska nižšího sjíždění. A právě díky tomu nám dané letní pneumatiky mnohem déle vydrží.

Jak je to se vzorkem?

Důležitý je ale též vzorek. Ten je oproti zimním modelům jinak řešený, jelikož nepočítá s nutným záběrem třeba na sněhu, ale naopak počítá s tím, že může být v mnoha případech nutný rychlý odvod vody, aby se tak pneumatika mohla nadále dotýkat vozovky. A to má samozřejmě vliv na bezpečnost jízdy.

Se vzorkem však souvisí také jeho hloubka, tedy konkrétně hloubka dezénu. Ta je dokonce stanovena zákonem, tedy vyhláškou, a měla by činit 1,6 mm. Pokud je tedy v jakémkoliv místě pneumatiky menší, je ideální doba na výměnu za nové modely.

Kdy nazout letní pneumatiky?

A stejně jako hloubka dezénu, i v oblasti přezouvání zákon stanoví konkrétní informace. Tedy především určuje, kdy bychom měli za určitých podmínek mít pneumatiky zimní, které by se měli sundat 1. dubna. Jsou však situace, kdy je vhodné orientovat se hlavně podle počasí. V tomto ohledu se doporučuje přezutí na letní, pokud teploty nepadají pod 7 stupňů celsia.

A aby náš výčet informací o letních pneumatikách byl kompletní, je třeba říci i to, kde je můžete nakoupit. Stačí jít na tuto adresu: http://pneu.extralevne-pneu.cz/k3-pneumatiky-letni.html, a vybrat si ze skutečně široké nabídky, která zaručeně nadchne i vás samotné. A to jak z hlediska velikostí, tak samozřejmě také z hlediska výrobců.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>