Je vaše pojistka na auto skutečně ta nejlevnější?

povinne-ruceni

Pokud mluvíme o provozu motorového vozidla a pojištění jako takovém, potom jsou nezbytností dvě hlavní pojistky. Ta první je zákonem povinná a je známá jako pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Lidově je této pojistce říkáno povinné ručení a má jasně daný účel. Pokud totiž způsobíme nehodu, škody, které způsobíme, za nás zaplatí právě pojišťovna, u které jsme pojištěni.

A jelikož možností je dnes několik desítek, mělo by být povinné ručení porovnání prioritou v tom, jak vybrat skutečně tu nejvýhodnější pojistku. Není totiž výjimkou, že se ceny pojistek mohou lišit až o několik tisíc korun ročně.

Podobná je situace i u havarijního pojištění

Druhou známou pojistkou je takzvané havarijní pojištění. To již povinné není, ale rozhodně je doporučované. Z něho jsou totiž hrazeny škody na našem vozidle a to ať už vlivem nehody, vandalismu, přírodního živlu, ale i v případě odcizení celého vozu.

I zde bychom měli ideálně jít cestou srovnání. Havarijní pojištění díky tomu získáme nejenom levně, ale také velmi snadno a rychle a to prostřednictvím internetu. Totéž samozřejmě platí i v případě výše uvedené pojistky.

Jak a kde vybírat?

A na co bychom si měli dát při výběru pozor? Ideálně na dostatečně velké limity plnění, tedy maximální částky, které pojišťovna vyplácí. Dále na celkový rozsah krytí, nebo rozsah celkových nabízených součástí, které bude konkrétní pojišťovna mít.

Ideální je vybírat tu správnou prostřednictvím webu Úspory.cz, který vám nabídne ucelený přehled jednotlivých variant, které na trhu existují. Stačí zadat základní údaje o vašem pojišťovaném vozidle a během několika málo vteřin již víte, za kolik a u koho ho můžete pojistit.

Poté už stačí jenom pár kliků a vyplnění informací o vás a o vašem autě, odsouhlasení smlouvy a obě pojistky mohou být plně uzavřeny. A vy tak můžete vyrazit na vaše silnice s dokonalou ochranou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>