Chcete ušetřit? Sjednejte si povinné ručení online

povinne-ruceni

Každý, kdo vlastní motorové vozidlo, musí mít podle zákona pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem tohoto vozidla. Bez pojištění, tedy povinného ručení se zkrátka neobejdete, pokud máte jakékoli vozidlo přihlášené v registru. Jednoznačným dokladem o tom, že jste povinné ručení zaplatili, je zelená karta.  Ovšem každý platí povinné ručení v jiné výši. Hraje v tom roli spousta věcí. Jak za povinné ručení ušetřit?

Výkonnější vozidlo bude dražší

Jak už jsme poznamenali, povinné ručení ovlivňuje spousta faktorů. Jedním z nich je samozřejmě kategorie, výkon a zdvihový objem vozu. Čím větší výkon, tím více vás bude plechový miláček stát i na povinném ručení. Pokud jde o limity pojistného plnění, pro újmu na majetku je minimální limit stanovený na 35 milionů, stejná částka se vztahuje i na zraněnou či usmrcenou osobu. Musíme podotknout, že u majetku se limit netýká jenom vozidla, ale i škod na ostatním majetku, které způsobíte. Třeba když nabouráte sloup veřejného osvětlení.

S kalkulačkou hned víte, na čem jste

V neposlední řadě ale má na částku povinného ručení vliv i vaše řidičská historie.  Proč?

  • Jestliže dlouho jezdíte bez nehod a pojišťovnu tedy nestojíte nic navíc, máte nárok na bonusy z povinného ručení. Ty mohou snížit částku, kterou budete platit, až o celých 60 % a to už stojí za to.
  • Patříte-li ale mezi řidiče, kteří bourají poměrně často, čeká vás tzv. malus, tedy znevýhodnění. Jednoduše si za povinné ručení musíte připlatit více, protože vás pojišťovna považuje za rizikového klienta.

Chcete-li vědět, kolik zaplatíte, bude se vám hodit kalkulačka povinného ručení. Zadáte údaje a hned budete vědět, na čem jste.  Přitom v současnosti je moderní sjednávat si povinné ručení na internetu. Kromě toho, že vám to nezabere tolik času, jako když jdete do kamenné pojišťovny, můžete všechno pořídit mnohem levněji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>